Jump to content
TheGames.PL More than games

Zagraniczne przelewy, przekazy pieniężne w walucie


hulkster
 Share

Recommended Posts

Witam.

Sam szukałem sposobu na przelanie na zagraniczne konto w walucie obcej sporej kasy.

Okazało się, że mów mmmmban - k nie dość, że na kurs o 10 gr wyższy od sprzedaży NBP

to jeszcze pobierają prowizje....Mógłbym założyć konto walutowe, ale i tak obowiązywał by mnie

ten wspaniały przelicznik, o 10 gr wyższy niż sprzedaż NBP - która i tak jest droga.

 

Przeszukując internet w znalezieniu alternatywy znalazłem TransferWise.

Początkowo podszedłem sceptycznie i ostrożnie - w internecie dużo wałków na kasę robią dziwni ludzie...

Poczytałem opinie i wiedziałem, że to godna zaufania firma.

Jak się okazało - to firma ludzi którzy założyli SKYPE - co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że będzie ok.

Po zarejestrowaniu się, zacząłem przechodzić przez proces przelewu - okazało się to banalnie proste.

Firma blokuje pewną dodatkową cześć przelewu na poczet ew ruchu waluty, do puki oni nie wykonają zlecenia.

Po jego wykonaniu - w ciągu tego samego dnia, kasa wróciła do mnie na konto.

 

Cały transfer trwał 48h ! w tyle była kasa na koncie za granicą dzięki TransferWise.

Teraz najciekawsza część ! Finalnie po przeliczeniu waluty i prowizji TW okazało się, że

kupiłem walutę o 10 gr mniej niż kurs SKUPU NBP ! nawet nie sprzedaży a SKUPU !

 

Dla mnie świetne rozwiązanie, firma godna zaufania i co najważniejsze - pewna w realizacji szybkiego zlecenia.

 

Polecam - jak ktoś będzie potrzebował przelać pieniądze za granice w obcej walucie TransferWise

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...