Jump to content
TheGames.PL More than games

Bank_menu


Tablica
 Share

Wyłączyć Bank_menu ?  

17 members have voted

  1. 1. Wyłączyć Bank_menu ?



Recommended Posts

Witam, coś czuję, iż wywołam tym tematem większą dyskusję. Proszę tylko nie negować mojej propozycji na wstępie, tylko konstruktywnie odpowiadać. Do rzeczy - chodzi mi o mod banku, osobiście wydaje mi się zbędny, co więcej, odnalazłem znacznie więcej minusów niż plusów tej aplikacji. Problem polega na tym, że gdy nie ma admina online na serwerze dzieją się cuda. Goście respią się po kilka razy na runde (o ile mi wiadomo dopuszczalna liczba respów to 2), co delikatnie mówiąc jest denerwujące. Istnieje też konflikt z pewną postacią w modzie - Krwawym Magiem, który jak wiadomo kradnie pieniążki dając przewagę na początku rundy. Dzięki bank_menu gra tą postacią generalnie mija się z celem - to tak jak grać humanem i nie korzystać z TP/Niewidzialności... Zdecydowanie za często ludzie używają "kreta" na mapach typu aim, przez co sens grania na takiej mapie delikatnie zostaje zachwiany. Kolejną sprawą jest nie równy zasób gotówki, kilku graczy ma zdeponowaną znaczącą kwotę przez co się respią, kupują full equip w pierwszej rundzie nie dając szans na równy start innym (nowym, bądź nie korzystającym z banku). Szczególnie widać to na mapach typu 35hp gdzie kupujecie co runde naszyjnik + 5x ring. Kolejnym plusem usunięcia banku będzie racjonalna gra - nie "kamikaze style" oraz wzrost poziomu umiejętności ludzi grających z głową.

 

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego postu, liczę na odpowiedzi, które coś wniosą do tematu, gdyż muszę przyznać, że serwer mi się podoba i chciałbym coś zaprezentować swoją osobą :)

Link to comment
Share on other sites

Tablica:Goście respią się po kilka razy na runde (o ile mi wiadomo dopuszczalna liczba respów to 2)

po pierwsze na 1 runde można się raz odrodzić (drobne przypomnienie) ale w gruncie jest to + ponieważ tylko kiepscy gracze odradzają się więcej niż raz i masz więcej morderstw

 

 

Nie zaznaczyłeś żadnego plusu banku a jest ich dość dużo:

-nie trzeba się męczyć z pieniądzmi

-gdy wchodzisz do gry w połowie mapy to nie musisz się męczyć z diglem tylko odrazu masz m4 czy ak i walczysz jak równy z równym

-na mapach typu 35hp masz pieniądze na ringi

-osoby bez steam zazwyczaj nie mają pieniędzy ponieważ one znikają,osoby mające steam raczej nie nad używają możliwości banku

-jest to jedyny server z których grałem na którym jest ta opcja i jest to miłe urozmaicenie gry

Jest parę plusów które przemawiają za tym żeby zostawić tą opcje

 

Jeżeli będzie jakieś głosowanie to jestem na :

TAK

Link to comment
Share on other sites

Generalnie większość moich minusów zamieniłeś na plus, więc to mało konstruktywne. Wychodzi na to, że ten serwer to żłobek/przedszkole dla graczy bo tylko tacy potrzebują tego typu wspomagaczy. Jeżeli ogarniasz to nie długo się będziesz "męczył" z dgl jak wpadniesz w środek mapy.

 

P.S. Często wpisuję playerskills i widzę, kto gra Wardenem czy Blood Mage'm i rozróżniam odrodzenie od respienia :)

Link to comment
Share on other sites

']

-osoby bez steam zazwyczaj nie mają pieniędzy ponieważ one znikają' date='osoby mające steam raczej nie nad używają możliwości banku[/quote']

 

Pięknie, ładnie i na temat powiedziane.

 

Co do kupowania broni .. nie masz kasy - odkładasz, nie kupujesz m4, tylko zbierasz kasę żeby ją mieć. Twoja decyzja jak zagospodarujesz kasą.

 

Co do postaci, nie mają takich samych opcji, chcesz zbierać kasę - zbierasz ją grając Magiem. Chcesz grać Undeadem, Twój wybór ale jeśli wcześniej nazbierałeś kasy Magiem żeby grać swobodnie Undeadem = masz kasę stracić?

 

Daje to również powód aby grać na serwerze, chodzi mi o to że po prostu zbierasz kasę żeby innym dorównać, masz kasę - masz level. Grasz na serwerze od początku Humanem i chcesz mieć 10 level ale nie cały czas będziesz grał Humanem, nachodzi chęć na inne postacie. Mając kasę na koncie, łatwiej Ci idzie zdobywanie innych ras, możesz kupić sobie ak/m4 i zdobywać XP nie licząc czy Twój team wygra czy nie.

 

Ja jestem za pozostawieniem banku, gdyż dobrze wpływa na serwer.

 

Wybaczcie jeśli mnie nie zrozumieliście ale u mnie dalej święta i jestem w cugu :P

 

Btw. robiąc ankietę, pisz tak lub nie a nie jak to w Chinach. Tak albo śmierć :P

 

Edytuję ankietę.

Edited by Raca
Link to comment
Share on other sites

Jestem za tym, by bank został. Rozumiem Twoje zdenerwowanie i w ogóle jak ludzie się respią i robią cuda na serverze, ale tak samo możesz się wszystkiego innego doczepić, potrafię nieźle nakaszanić, że większość osób wyjdzie z servera i są to już bugi tego moda jak i wielu innych. Bank był stworzony właśnie na takiej zasadzie, byś nie musiał odkładać 6k na początek by na broń i reaktywacje ekwipunku starczyło, pamiętam jak to zbierałem ciężko od początku na buzzkillu z Johnym i innymi grając magiem i odkładając wszystko. Grając na Non-steamie masz pewien dylemat - > Albo masz kasę losową, kwota jest ogromna z tego co słyszałem bo parę "miliardów" albo nie masz nic, bo nie zapisuje Ci się. Jeśli jest ktoś z kim mnie się miło rozmawia i ma steama to zawsze mu sypnę trochę kasy więc tutaj steam nie ma dużego problemu w zarobku, bo mając 2 miliony to kwestia czasu i masz coraz więcej bo naliczanie procentowe jest... Jeśli chodzi o 1 runde z m4/ak47 czy innymi to widziałem na pewnym serverze, że zabroniono kupować w 1 rundzie i to na tyle z brońmi na 1 runde. Tylko problemem nie do rozwiązania jest kret (można też ograniczyć jeśli już tak bardzo to przeszkadza) ale musiałoby się wypowiedzieć więcej niż 1 osoba przy tym. Sam oficjalnie biorę co jakiś czas kreta ale nie cały czas, bo jest to denne trochę...

Jak napisałem na początku jestem za zostaniem bank_menu.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz wszystko jest do uzgodnienia - można wprowadzić pewne modyfikacje / przepisy dotyczące kretów - bo co do respienia jest już zasada, niestety rzadko respektowana ale jest - bo to jest najbardziej uciążliwe. Niemniej jednak głównie chodzi o te momenty, w których adminów nie ma na serwerze. Dlatego zaproponowałem drastyczne posunięcie jak usunięcie banku. Dalej jednak uważam, iż jest to zbyt wielkie ułatwienie, jeszcze trochę i dojdzie do używania WH i SH "na 5 minut" :)

Link to comment
Share on other sites

mnie się zdaje że bank znacznie ułatwia gre ... jak ktos ma duzo kasy ( np JA) to ciągle lata z m4\ak czy sie zrespie czy sie nie zrespie czy wygram runde czy przegram runde i tak mnie stać zeby kupic bron i zrobic zakupy w shomenu. servery bez tego pluginu wymagają większego skila zeby zdobyc kase i zarobic na bron czy przedmioty.

 

Z bankiem gra mi się bardzo dobrze ale zauważcie sytuacje Stały Bywalec war3ft vs newbie co tylo znalazl server:

 

Stały_Bywalec vs Newbie

 

10 lvl vs 0 lvl

$$$ vs 0 $

...

...

 

po 10 rundach:

10 : 0

Newbie: "ide stąd bo sie grać nie da :( "

__________________________________________

 

to nie przysporzy serverowi nowych graczy.

 

Osobiście proponowałbym usunięcie pluginu banku i wrzucenie pluginu "Knife" gdzie mozna wybrać sobie kosę:

 

Kosa Szybkości

Kosa Zwiększonych dmg

Kosa Cichego chodzenia

Kosa Regeneracji zycia

Kosa jakaś tam jeszcze :P

Link to comment
Share on other sites

I teraz można stworzyć temat kto popiera a kto nie "kos"

- Kosa szybkości odpada pewnie, bo undead ma szybkość

- Kosa grawitacji odpada pewnie, bo undead ma lewitacje

- Kosa cichego chodzenia - amulet kota

- Kosa regeneracji ale kto będzie biegać z kosą regenerującą życie? Undead to także posiada lecz przy trafieniu ale za to jest także maska śmierci czy ringi?...

- Kosa zwiększonego damage - Spowalnia bo jest ciężka i ma większy dmg + nie leci exp bodajże przez Nią (tak było na pokemodzie) nie wiem jak na war3.

- Avaju Nie pamiętam czy grałeś kiedyś na Super Hero ale raczej tak. Tam także jest bardzo brutalnie z expieniem i graniem a jednak nikt nie pomaga?... Masz lv 0 i 100 hp a tu wychodzi Ci gość który "przechodząc" zabija Ciebie wzrokiem powiedzmy i jak tu grać? Nikt nie chce się dać zabić według mnie jest to jeszcze gorsza gra.

- Kontynuując na war3 nie grają sami stali gracze, często jest wielu graczy, którzy albo nie używają, albo zapomną albo są słabi albo to albo tamto i można zaczynając od lv 0 jakoś się dobrze bawić, przecież bank jest od tak dawna i jakoś co chwilę widuję nowych dla przykładu podam Myszkę czy właśnie Tablicę. Może i nie są super newbie, ale każdy się uczy i każdy nowy newbie chce posiadać takie moce jak każdy inny i ciągnie go ten mod bo mało jest ich (polskich) a nasz jest też właśnie wyjątkowy bo jest bank czy też coś innego...

Zapomniałem dodać, słaby gracz to słaby gracz, dobry gracz nawet może zabić słabego z noża gdy ten ma m4. Zawsze na mapie musi być jakiś free frag do zdobycia, a lepsi gracze to nie ważne czy mają nóż czy m4 i tak zabije tą osobę, nawet tych dobrych można z noża zabić przykład biedny Taczek zginął 3x z rzędu runda za rundą ode mnie z noża, a wiadomo nie jest on newbie, ma kasę i ma level a czy to przypadek? Newbie też może zafarcić, kupi Ci awp i walnie heada przez przypadek i jest 10:1 Yey zaj***** go! ;)

Co do używania SH i WH - > Można, lecz trzeba się liczyć że nigdy więcej tu nie pograsz ;).

Edited by Ynex
Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc to ciekawy jestem jak poradzi sobie większość stałych bywalców serwera bez banku. Osobiście to liczę na wyrównanie szans pomiędzy graczami.

 

Ynex sam powinieneś wiedzieć najlepiej, że fart nowicjusza jest zwykłym fartem, ale stosunkowo średni skill + fart to ciekawe połączenie. Przyznam, że nie podoba mi się Twój styl gry - jest typowo statsiarski (nie żebym Cie obrażał) jednakże celności nie mogę Ci odmówić. Zdecydowanie bardziej interesująca gra byłaby bez banku - to po prostu zbyt duże to ułatwienie. Wiadomo nie będę ciągnął tego tematu w nieskończoność, gdyż widzę, że zainteresowanie tematem mnie niemile zaskoczyło...

 

P.S. Mod z nożami nie jest najlepszym pomysłem - zwykłe usunięcia banku w zupełności wystarcza - po co przeciążać serwer.

Link to comment
Share on other sites

Avaj

a uwazasz ze to ze staly bywalec ogra 10:0 nowego

to kwestia tego,ze sie moze zrespic za kase ?

czy raczej tego ze potrafi grac,bo jak ktos umie grac

to jako nowy gracz na serwie zagra 0:10

a staly bedzie sie respij,tylko jako kolejny frag

slaby przyklad....

 

co tam,posta se nabije :P

to tak jak stwierdzenie,ze jest xp 0 na poczatku

moze zrobic odrazu 10lev,bonowy nie ma szans z lev 0

Bo raczej tu kwestia levelu bardziej

odgrywa role, niz kasy

 

NIE NABIJESZ SOBIE :P

Edited by FleeSzzUuu
Link to comment
Share on other sites

Avaj

a uwazasz ze to ze staly bywalec ogra 10:0 nowego

to kwestia tego,ze sie moze zrespic za kase ?

czy raczej tego ze potrafi grac,bo jak ktos umie grac

to jako nowy gracz na serwie zagra 0:10

a staly bedzie sie respij,tylko jako kolejny frag

slaby przyklad....

 

co tam,posta se nabije :P

to tak jak stwierdzenie,ze jest xp 0 na poczatku

moze zrobic odrazu 10lev,bonowy nie ma szans z lev 0

Bo raczej tu kwestia levelu bardziej

odgrywa role, niz kasy

 

NIE NABIJESZ SOBIE :P

 

 

ej no nie masz do końca racji

 

zacznijmy od tego ze lamka sie nie zrespi bo lamką jest i lamką zostanie ... jak już coś to respią sie gracze którzy wiedzą o co na tym serverze kaman.

 

10 : 0 akurat nie ma nic do respienia tylko do "odechciewania" się nowym słabym graczom gry na serverze.

 

robienie od razu 10 lvl mija się tez z celem bo cały sens w nabiciu tego lvla lecz rozchodzi mi się o to ze gracz nowy z 0 lvl i mala ilością kasy choć będzie miał średni skill ma nikłe szanse na ogranie 10 lvl z masą kasy który sie odradza w kazdej rundzie 2 razy ...

 

taki gracz pogra 5 minut i wyjdzie bo nie będzie widział sensu gry skoro dostaje heada od kreta w każdej rundzie ...

 

Wydaję mi się ze w tym wszystkim chodzi o to aby mieć jak najwięcej graczy a nie odstraszać ich przez taki obrót sprawy ponieważ takie sa realia servera war3ft ... a wiem co mówie bo ostanio duzo gram ... :P

Link to comment
Share on other sites

uwielbiam grac 1 rundy tylko na pistolety a glupi bank m,i to uniemozliwia, pozniej kazdy kupuje sobie ringi czy cos odrazu na starcie na knife mapach zamiast wygrac pare rund i na nie uzbierac, spam respienia sie czy kupowania co runde kretow tez wkurza?... kolega mial 500k w banku na NS i dzien pozniej mial 0 wiec jakies bledy tez to ma ;/ osobiscie jestem calkowiscie za usunieciem tego pluginu i wrzuceniem jakiegos innego

Link to comment
Share on other sites

tak,tak mozeny nazekac na kazdy plugin

slyszalem tez wlasnie glosy,ze gracze nowi nie maja szans z graczami 10 lev

wiec jednak mozna to porownac

 

mozna tez mowic,ze na nozach ci co kupia rongi maja lepiej i "przeginaja"

ale kozystaja z mozliwosci moda/pluginu

tak jak gracze kozystajacy z banku

temat podobny do RTD,tez juz bylo przerabiane,czy wylaczyc do nie pasuje

mniej ludzie uzywaja i nagle nikkomu juz nie przeszkadza

 

co do znikania kasy z NS to nie wiem,nie bylo chyba sytuacji kiedy graczowi

na steamie zniknela kasa,na NS sie zdaza,niewiadomo czemu

 

co do kosy to sa problemy z kosa+war3ft

chyba,ze juz je ogarneli,bo kiedys juz podchodzilem do tematu

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym się wypowiedzieć w tym temacie. Uważam, że banku nie powinno być między innymi z powodu poważnych błędów jego działania na NS.

 

Zawsze gdy zaczynam grać mam ilość pieniędzy nie powiązaną z ilością jaką miałem w banku po opuszczeniu serwera. Tzn. wychodząc miałem 10 000, wracając nic lub kilka milionów. Domyślam się, że plugin zapisuje ilość pieniędzy do steam id. Nie wiem jaki jest system przydzielanie steam_id_lan , ale może on mieć związek ze slotami na serwerze. Według mnie mogę dołączyć do na slot, na którym chwilę wcześniej byli Avaj lub Ynex, mający jak mniemam ogromne ilości gotówki. Gdyby plugin przypisywałby konto bankowe na nick problem by zniknął, mógłby się jednak pojawić problem związany z podszywaniem się. Jest on jednak do rozwiązania dla stałych graczy, ale stwarza pewne niedogodności dla H@. Rozwiązanie polega na dodawaniu do users.ini blokady dołączania do serwera z nickiem gdy wymagane jest hasło. Niedogodność polega na tym, że regularnie ktoś chce dopisania swojego nicku do tej listy, przez co H@ musi często nadpisywać users.ini .

 

Co do wad banku podam największą z nich według mnie. Mapy 35hp są jak nazwa wskazuje do grania mając ograniczoną liczbę hp, a gracze mający konta w banku zawsze kupują pierścienie. Uważam, że możliwość kupowania pierścieni powinna być zablokowana, lub otwarta w przypadku gdy bank nie funkcjonuje.

 

Zgadzam się również ze wszystkimi w/w argumentami Tablicy.

 

Zauważyłem też błąd na serwerze. Istnieje blokada nie pozwalający wyciągać pieniędzy z banku podczas trwania pierwszej rundy, sekundę później następuje restart i blokada już jest zdjęta. Uważam, że istnienie takiej blokady mija się z celem.

 

Dzięki,

Fantasmagoria

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odświeżając temat - obadajcie teraz jak wyglądają staty większości graczy bez banku :) Delikatnie się pozmieniało. Oczywiście są tacy, co trzymają poziom ale zdecydowana większość słabiej sobie radzi bez pełnego portfela. Mam nadzieje, że banku nie wprowadzicie z powrotem za szybko - może poziom się podniesie. I o ile lepiej się gra beż tych ciągłych kretów i scrolli :)

Link to comment
Share on other sites

Popieram w 100% Tablice, bank powinien zostać usunięty całkowicie, dlaczego ?

Thermal tak,można tak gdybać że 10lvl i 0lvl i tak dalej... powiem tak. Jest gracz 10lvl i 500mln w banku i gracz 0lvl i 0$ więc wyobraź sobie jak taki nowy musi się czuć ? W momencie gdy gra np 4 takich graczy Avaj,Ynex,Johny, Axorr to koleś sobie pograć nie może, nawet broni sobie nie kupi. Zauważyłem, że kiedyś zależało ci na nowych, nawet im exp dawałeś, a teraz ? teraz tylko im utrudniasz życie takim bankiem. Pare miesięcy temu chciałem powrócić do Thegames, wbiłem na server i było kilu graczy, oczywiście każdy 10lvl i z 500mln, jakie miałem staty ? 2:20, teraz gdy wbiłem miałem staty 20:14, dlaczego ? hmm brak banku ?! Thermal rób jak uważasz ale prawdą jest, że bank utrudnia życie nowym.

Co do plusów banku, tak naprawdę istnieją one tylko dla stałych graczy, lub tych co z owego banku korzystają, bo dla nowego pożytku z tego nie ma.

Teraz gdy bank jest wyłączony gra się bardzo dobrze, jest tak jak za dawnych czasów.. :) Mam nadzieję, że tak zostanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...