Jump to content
TheGames.PL More than games

Natus Vincere vs Astralis, czyli mecz o prym na Starym Kontynencie 04 Października - co to był za mecz


hulkster
 Share

Recommended Posts

W grze o mistrzowski tytuł europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12 zostały już tylko dwie najlepsze ekipy. Z jednej strony Natus Vincere, z drugiej zaś Astralis. I chociaż od rozpoczęcia tego meczu dzieli nas jeszcze kilka godzin, to już teraz możemy z całą stanowczością stwierdzić, że będzie ciekawie.

Natus Vincere navi_logo20.png vs astralis_new.png Astralis
17:00 (BO5)

W teoretycznie w uprzywilejowanej pozycji są gracze z Europy Wschodniej. Wszak to oni wygrali górną drabinkę play-offów, dzięki czemu wczoraj odpoczywali, spoglądając z boku na poczynania pozostałych rywali. Owa wygrana daje im także w finale prowadzenie 1:0, co oznacza, że aby osiągnąć swój cel będą musieli zdobyć jeszcze tylko dwie, a nie trzy mapy. No i na koniec na korzyść Na`Vi przemawia fakt, że w swoim składzie ma prawdopodobnie najlepszego obecnie gracza świata, Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva, który pod względem statystyk indywidualnych zdecydowanie miażdży całą stawkę w EPL-u. A przecież Ukrainiec może liczyć na wsparcie Denisa „electronica” Sharipova, który był głównym autorem piątkowego triumfu nad Heroic.

 

A jak wygląda sytuacja Astralis? Cóż, Duńczycy musieli się wczoraj sporo napocić, by dostać się do finału – szczególnie tyczy się to ich pierwszego sobotniego meczu, gdy musieli mierzyć się z mousesports i o mało co nie przegrali. Finalnie po zwycięstwo duńska piątka sięgnęła dopiero rzutem na taśmę i to po dogrywce, ale potem stoczyła także niby tylko dwumapowy, acz dość zacięty pojedynek z Heroic. Podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena mają więc za sobą wyczerpujący dzień i trudno przewidzieć, jak wpłynie to na ich postawę w niedzielę. Warto też na koniec wspomnieć, że w tym roku Astralis mierzyło się już z Na`Vi trzykrotnie, ale ani razu nie sięgnęło po wygraną. Do czterech razy sztuka?

Spotkanie pomiędzy Natus Vincere a Astralis, które wraz z polskim komentarzem będzie można obejrzeć pod tym adresem, rozpocznie się o godzinie 17:00 i rozegrane zostanie w systemie BO5. Jego zwycięzca zdobędzie mistrzowski tytuł ESL Pro League i wzbogaci się o 99 tysięcy dolarów i 650 punktów cyklu ESL Pro Tour. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 12 zapraszamy do naszej relacji.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...